FOR BIKES FOR BIKES
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Přijďte na FOR BIKES za zážitky
Cyklisté vítáni


Největší česká nadace pro lidi a pro přírodu, Nadace Parterství . Podporuje také rozvoj cyklistické dopravy a cykloturistiky. Certifikaci Cyklisté vítáni rozvíjí od roku 2005. Certifikace kvality služeb ubytovacích a stravovacích zařízení, kempů a turistických cílů, poskytujících perfektní zázemí pro vás i vaše kola.

 

Labská stezka  patří k nejpůvabnějším a nejzábavnějším cyklotrasám v Evropě. Mezi Severním mořem a Krkonošemi na vás čekají nezapomenutelné okamžiky. Množství certifikovaných zařízení na Labské stezce se těší právě na vás. Ať už hotely či hostely, ubytování v soukromí či pensiony: všechna ubytovací a stravovací zařízení na této internetové stránce splňují certifikační kritéria Cyklisté vítáni Nadace Partnerství či německého cykloklubu ADFC.

 

 

Více najdete v čerstvém vydání Oficiálního cykloprůvodce Labskou stezkou  nebo Mapě dálkových cyklotras Eurovelo Greenways a v ČR už od ledna k dostání na sportovních veletrzích (FOR BIKES) a veletrzích cestovního ruchu (Regiontour, Holiday World),  v certifikovaných zařízeních Cyklisté vítáni,  na cykloturistických akcích pořádaných na Moravských vinařských stezkách, Labské stezce a dalších nebo na webu: http://www.labska-stezka.cz/Předprodej vstupenek
Plán výstaviště 2019
Přípravy na veletrh FOR BIKES 2019 v plném proudu
Závěrečná zpráva FOR BIKES 2018
Opětovné varování ABF, a.s. před aktivitami podvodných firem
PODĚKOVÁNÍ
Legendární italská značka rozšiřuje svůj sortiment a míří do segmentu elektrokol.


Značka Colnago se stala jednou z nejúspěšnějších značek historie cyklistiky díky inovacím v používaných materiálech, konstrukci rámů a úchvatnému designu. V dlouholeté historii značky představuje letošní rok důležitý mezník, protože Colnago vstupuje do segmentu elektrokol. V nabídce je hned sedm zbrusu nových modelů, z nichž je pět horských elektrokol a dvě trekingová elektokola. Své síly v této oblasti spojilo Colnago s další italskou legendou, značkou Atala, známou spíše v západní Evropě než na českém cyklistickém trhu. Za zmínku stojí, že první ročník Giro d´Italia vyhrál Luigi Ganna právě na kole této značky. Atala bude poskytovat technickou podporu elektrických částí nových elektrokol, s čímž má bohaté zkušenosti.

 

Již první pohled vás eColnago přesvědčí, že jde mistrovskou kombinaci elegantního designu s věhlasnými laky „rosso colnago“ a dokonalých jízdních vlastností, jak jsme u italského výrobce zvyklí. Nejzajímavější novinkou je špičkový EMTB Full označený stručně E.1.0. Elektrokolo je postaveno na luxusním hydroformingovém hliníkovém 27,5“ rámu se čtyřčepovým systémem zavěšení a tlumičem Fox Float DPS Performance Evol. Novinku pohání nejvýkonnější středový elektromotor Bosch Performance CX – 75 Nm doplněný o zcela integrovanou baterii Bosch PowerTube 500. Díky tomu je pohon kompaktnější, lehčí a nabízí více výkonových možností v závislosti na požadované intenzitě a způsobu užívání. Novinka je vybavena přední vidlicí řady Fox 34 Float Rhythm se zdvihem 140mm a komponenty Shimano Deore XT.

Tento nejvýkonnější pohon Bosch Performance CX v kombinaci s baterií Bosch PowerTube 500 je součástí i dalších tří EMTB modelů. Dva trekingové modely jsou vybaveny elektromotorem Bosch Performance Line 63Nm, baterií PowerPack 500 a Bosch Active Line plus 52Nm, baterií PowerPack 400.

Po premiéře elektrokol Colnago na podzim 2017 v italské Veroně budou novinky představeny na  výstavě FORBIKES od 6.- 9.4.2018. Od konce dubna budou v prodeji za příjemně příznivé ceny začínající na 65 990 Kč u trekových kol a 89 990 Kč u horských elektrokol.
 

Pro více informací nás kontaktuje: www.ecolnago, mail: info@ecolnago.cz, tel.: +420 725 255 003. MTB HERVIS RACE FOR BIKES 2018 má vítěze!


Sobotní MTB HERVIS RACE FOR BIKES 2018 již má svého vítěze! Závod na trati dlouhé 45 kilometrů v přírodě letňanského lesoparku u výstaviště PVA EXPO PRAHA nejrychleji zvládl olympionik Jan Škarnitzl z klubu Mitas Trek.

V jarním sobotním odpoledni za povzbuzování fanoušků si pro vítězství v závodu horských kol k otevření sezóny dojel pro vítězství Jan Škarnitzl. Těsně za nejrychlejším borcem dojel do cíle trati v letňanském lesoparku u výstaviště PVA EXPO PRAHA Daniel Mader z týmu Česká spořitelna - Accolade cycling team. Třetí místo v tradičním veřejném závodu vybojoval Petr Tatíček z týmu Rajec Trek.Kdo získal prestižní ocenění Grand Prix a TOP EXPO?


Ceny Grand Prix vybírala desetičlenná odborná porota složená zejména ze zástupců cyklistických médií, a to ve třech kategoriích a jedné doplňkové. Top Expo bylo rovněž hodnoceno ve třech kategoriích.  
                                        

Nejlepší kolo veletrhu FOR BIKES 2018:
1. gravel bike - Canyon Grail CF SLX
2. horské kolo - Orbea Rallon M10
3. horské kolo Giant Anthem Advanced PRO

Nejlepší elektrokolo veletrhu FOR BIKES 2018:

1. Rocky Mountain Altitude Powerplay Carbon 90
2. Rock Machine Blizzard e90-29 25th Anniversary
3. Rock Machine STORM e60-29 25th Anniversary

Nejlepší cyklistický komponent veletrhu FOR BIKES 2018:

1. silniční přilba POC Ventral Spin
2. chytré hodinky Garmin vívoactive3 Optic
3. přenosná pumpa Lezyne Micro Floor Digital Drive

 

Zajímavost veletrhu FOR BIKES 2018:
1. kombinované zařízení GPS, ochrana a volání pomoci -  REXbike
2. kniha Tam kde cesty končí - nejkrásnější alpské výjezdy a sjezdy - Cykloknihy
3. svačinový box z medicínského materiálu - R&B Mědílek
4. nejrychlejší oprava bezdušového pláště - Dynaplug
5. prémiová impregnace na bázi nanotechnologie pro ošetření outdoorových oděvů - Nanoprotech

 

Top Expo 2018 do 50 m2 - Cyklo Best s.r.o.

Top Expo 2018 50 - 100 m2 - Kellys Bicycles Czech republic s.r.o.

Top Expo 2018 nad 100 m2 - Universe Agency spol. s r.o.Vyberte si nejlepší cyklodovolenou nebo víkend na kole plný zážitků


Dovolená na kole může mít mnoho podob, buď jako ryze sportovní výkonnostní trénink nebo čistě relaxační jízda při pobytech u nás i v zahraničí. Portál NaKole.cz nabízí přehled toho nejlepšího, co můžete v sedle svého kola zažít: osvědčené tuzemské tipy na výlety na kole, letošní cyklomaratony pro adrenalinové jezdce, ale především pestrou škálu cyklozájezdů do celého světa v režii českých cestovních kanceláří. V nabídce jsou jak pohodové stezky podél evropských řek nebo zrušených železnicích, tak i pořádná porce adrenalinu v Alpách. Velmi oblíbené jsou také okružní plavby na jachtě spojené s cykloturistikou po chorvatských ostrovech. Výzvou pro silničáře jsou zase nejvyšší alpská a pyrenejská sedla. Cyklistické zájezdy můžete navíc kombinovat s dalšími aktivitami jako in-line bruslení, pěší túry nebo rafting.

Pestrou nabídku sportovních cestovních kanceláří a destinačních agentur najdete také ve stáncích na výstavní ploše FOR BIKES v halách č. 2 a 3.První Katalog elektrokol u nás


První den veletrhu For Bikes je zároveň premiérou Katalogu elektrokol 2018, v němž najdete přehled 400 elektrokol od 21ti renomovaných značek, z nichž drtivou většinou, ne-li zcela všechny, najdete také fyzicky na veletrhu.

 

Katalog vyšel jako součást prvního letošního čísla časopisu Elektrokola, v němž najdete také řadu praktických testů, reportáže z cest na elektrokolech, technické zajímavosti a autentickou reportáž z unikátní „cesty“, jíž si prošel virtuální zákazník při snaze registrovat elektrokolo jezdící až 45km za hodinu.  Jde to u nás vůbec? To se dozvíte právě v časopisu Elektrokola.

 

Katalog elektrokol 2018 připravilo a časopis Elektrokola vydává vydavatelství V-Press, známé již po dvě desetiletí jako vydavatel Vela, Cykloturistiky a 53x11. Stánek s časopisy a nepřehlédnutelnou kavárnou se nachází v hale 3.

 

http://www.ivelo.cz/eshop/elektrokola-12018-2/

 

Seznam značek elektrokol: Apache, Author, Azub, Cannondale, CTM, Galaxy, GT, Haibike, KTM, Lovelec, Merida, Moustache, Neox, Orbea, Rock Machine, Sense, Specialized, Stevens, Tern, Totem, TrekHačecký zkompletoval hattrick v závodě Author FOR BIKES kriterium


Startovní pole svou účastí ozdobil i biker Jaroslav Kulhavý, který přijel do Prahy "roztočit" unavené nohy z nedávného etapového závodu v Jihoafrické republice. V závodě na 40 okruhů v areálu PVA EXPO Letňany ale nebyl olympijský vítěz jen pro ozdobu. Od začátku se pohyboval na čele pelotonu a nasadil ostré tempo, čímž startovní pole brzy roztrhal.

Jedenatřicetiletý Vojtěch Hačecký byl rovněž od startovního výstřelu velmi aktivní,  dokázal vyhrát i jedno z prémiových kol a v polovině závodu si vybudoval i slušný náskok, ale ten byl i díky Kulhavému zlikvidován  O svém triumfu rozhodl až tři kola před závěrem, kdy vypálil z vedoucí skupiny a svůj náskok si přivezl až do cíle.Nejbezpečnější sluchátka pro cyklisty – bezdrátová sluchátka Aftershokz


Na letošním veletrhu ForBikes si můžete na našem stánku prohlédnout a vyzkoušet bezdrátová sluchátka Aftershokz. Hlavním lákadlem je nejnovější model Aftershokz Trekz Air s unikátní technologií přenosu zvuku Bone Conduction. Sluchátka AfterShokz dovolují poslech hudby a příjem telefonních hovorů, ale přitom nepřiléhají k uším, takže zároveň umožňují vnímat i ostatní ruchy a zvuky. To je zásadní především pro bezpečnost cyklisty. Jsou pohodlná i při dlouhodobém nošení a jedno nabití vydrží hrát až 6 hodin v kuse. Samozřejmostí je také ochrana IP55, která odrazí pot, prach a vlhkost při tréninku ve špatném počasí.

 

Udělejte si radost a pořiďte si na letošní sezónu bezpečná sportovní sluchátka s veletržní slevou.

 

Zastavte se u nás na stánku stánku 2A13 v hale č. 2Veletrh FOR BIKES 2018 je v plném proudu!


Úderem jedenácté hodiny byl v pátek 6. dubna slavnostně zahájen největší cykloveletrh ve střední Evropě FOR BIKES. Svátek milovníků kol symbolicky odstartoval legendární paralympionik Jiří Ježek. Novinky, trendy i bohatý doprovodný program si mohou na výstavišti PVA EXPO PRAHA v průběhu veletrhu dopřát profesionálové, nadšenci i rodiny s dětmi až do neděle 8. dubna. Na své si přijdou také milovníci koloběžek a adrenalinu. Součástí programu FOR BIKES jsou také přednášky, workshopy nebo poutavé exhibice. Ještě jste nezahájili letošní cyklistickou sezónu? Pak neváhejte a dorazte na svátek cyklistů do Letňan.Možnost zakoupení vstupenky v předprodeji pouze do 5. 4. 2018!
Expozice Lectron a BH bikes nabitá novinkami!


Lectron pro rok  2018 skóruje nejvyšším dojezdem mezi elektrokoly na trhu, díky integrovaným bateriím s kapacitou až 1000Wh. Trumfem v nové kolekci jsou modely se středovými pohony Bafang opatřené dvojpřevodníkem, vyráběné v ČR,  lahůdkou na veletrhu je i speciál s motorem 1 kW a nové modely s dámskou geometrií. Více o nové řadě na  www.lectron.cz

BH bikes představuje revoluční model ATOM-X se zcela novou ergonomií, dokonalou integrací a intuitivním ovládáním.  V nové kolekci s dokonale integrovanými bateriemi  zaujmou motorizace BOSCH, BROSE-S a plejáda modelů s motry YAMAHA PWX. Více na www.bhbikes.com

Třešničkou na dortu jsou elektrokola věhlasné značky KAWASAKI, celoodpružené speciály na motorizaci Bosch a Shimano 8000.

Na stánku distributora nechybí ani elektrické koloběžky www.elektrokolobezka.cz a longboardy www.boardmobile.eu

Navštivte expozici u testovací dráhy v hale 4, stánek B4V Cyklošvec expozici naleznete kromě značek Stevens a Galaxy nově i Totem 


Mimoto návštěvníci naleznou i průřez novinkami dovážených značek, jako je exkluzívní odpružení FOX a přilby i tretry CATLIKE, pláště KENDA, řetězy KMC a široké portfolio dílů a příslušenství značky NEXELO aj. Hlavním tahákem stánku však jistě budou německá (nejen) celoodpružená kola a elektrokola STEVENS, kola Galaxy z vlastní produkce s vyváženým poměrem ceny a výkonu a také zejména novinka v nabídce – elektrokola TOTEM. Představena bude novinka této značky, sportovní MTB model Eagle a Falcon. Expozice CYKLOŠVEC naleznete na stáncích 2B11, elektrokola 4B4 a testovací kola na 5D5.

 

Další info: http://www.cyklosvec.cz/pozvanka-na-vystavu-for-bikes-6-4-8-4-2018-cl72.phpBretton představí unikát - silniční kolo s aerodynamickým rámem Trek Madone 9 Project One


Expozice Bretton tradičně nabídne širokou paletu kol a doplňků. Rádi bychom vás ale pozvali na jeden unikát, kterým je silniční kolo s aerodynamickým rámem Trek Madone 9 Project One. Ten je vyroben z OCLV Carbonu, což je materiál, který Trek zdokonaluje již více než 25 let. Ze stejného materiálu je i vidlice a jednotlivé komponenty kola. Komponenty na tomto kole jsou od americké značky Bontrager a sada je elektrická od japonského Shimana v nejvyšší provedení Dura-Ace Di2. Komponenty tohoto kola si ale může každý zákazník zvolit dle svých preferencí a stejně tak design. Trek totiž u vybraných kol nabízí v rámci Project One zákazníkovi, aby si zvolil nejen komponenty, ale i design a barvu svého kola. Díky tomu může být každé kolo unikátem jediným svého druhu na světě. Cena kola vždy závisí na zvoleném designu a komponentech.  Nejnovější generace má integrované brzdy a pružící prvek ISO Speed, díky kterému je jízda na tomto kole nejen rychlá, ale především i velmi pohodlná. Pro co nejlepší jízdní vlastnosti a dokonalý aerodynamický design jsou řidítka, brzdy, sedlovka a kompletné vedení lanek integrovány do rámu a kolo tak tvoří jeden kompaktní celek. Žádné jiné kolo není do detailů sladěné tak, jako Trek Madone. Kola jsou navíc ručně lakována v továrně firmy Trek ve Waterloo, v americkém státě Wisconsin. Každé kolo lakuje vždy pouze jeden konkrétní člověk, který se na závěr na rám vlastnoručně podepíše.

 

Stánek Bretton najdete v hale č. 2.Progress Cycle vystaví novinky modelové řady 2018


Na stánku společnosti Progress Cycle budou k vidění kola Giant / Liv, a to především hlavní novinky modelové řady 2018. Vystavíme například vlajkovou loď kompletně přepracované řady  Anthem 29 – celokarbonový skvost Anthem Advanced Pro 29 0, což je závodní XC speciál v té úplně nejvyšší specifikaci. Zcela nový enduro speciál Reign bude zastoupen svou „nejagresivnější“ verzí Reign SX, což je kolo využitelné jak na enduro, tak i do bikeparku. Chybět nesmí ani gravel biky neboli „štěrkolety“, k vidění bude mimo jiných modelů karbonové TCX Advanced SX. Příznivci silničních kol si budou moci prohlédnout závodní TCR Advanced Pro 1  v týmovém designu stáje Team Sunweb nebo zcela nový aero speciál s kotoučovými brzdami Propel Advanced Pro Disc. Pro dámy bude vystavena nová silnička Langma Advanced 1 určená pro závodní a výkonnostní cyklistiku, stejně jako pánská řada TCR. Svůj odpovídající prostor dostanou samozřejmě také elektrokola, kde jsou největší novinkou vylepšené motory SyncDrive Pro Yamaha použité například u modelu Dirt-E+ 1 Pro. Pro dámy pak budou vystavena zcela nová dámská e-kola – vůbec první e-kola značky LIV -  trekkingové kolo Amiti-E+ 2 a horské kolo Vall-E+ 3. A to samozřejmě není všechno, co bude na stánku Giant / Liv k vidění, do této pozvánky jsme vybrali jen to nejzajímavější. 

 

Těšíme se na vás v hale č. 2 a také v hale č. 5, kde bude probíhat testování kol Giant / Liv.Cestujte po Východní Moravě a vyhrajte zajímavé ceny!
Pozvánka na stánek Malbucare
Na stánku Velo můžeš ušetřit tisícovku!


Jak? Přijeď metrem nebo autem, odjeď vlakem!
Stačí, když se na druhý ročník originálního podzimního etapáku Masiv MTB Race zaregistruješ právě tady! Jen tady a jen 6.-8.4.dostaneš slevu ze slevy na startovném a ještě si můžeš dát skvělou kávu Trombetta.
Na konci haly 3, stánek z palet, s kavárnou a stylovým přívěsem! "Masivní" hosteska se vám bude ráda věnovat!

 

Masiv MTB Race je čtyřdenní etapový závod jehož centrem je vlaková souprava, putující Českou republikou od jednoho etapového města ke druhému. Tento koncept nemá nikde obdobu a jeho atmosféra je jedním slovem jedinečná. Zajímavé je také střídání různých míst s různou krajinou různými traily, různými tratěmi, zkrátka co nejvíc ve pouhých čtyřech dnech.

 

Pro získání supervýhodného startovného stačí, když se na stánku Velo, které je hlavním mediálním partnerem závodu zaregistrujete. Úhradu startovného stačí provést později.I vaše kolo si zaslouží komplexní ochranu


Veletrh FOR BIKES je synonymem začátku cyklistické sezony, kde jsou představeny novinky pro nadcházejí rok. Horkým tématem je zabezpečení kol. V Česku je totiž odcizeno průměrně 15 kol denně. Škody každoročně přesahují částku 100 milionů korun.   

 

Každý cyklista někdy zažil ten pocit, kdy na vteřinu nemohl spatřit své kolo a okamžitě v něm zatrnulo. Většinou se jedná jen o přehlédnutí svého stroje mezi ostatními koly u oblíbené cyklohospůdky. Policie ale každoročně řeší průměrně 5,5 tisíce krádeží kol. Ve skutečnosti je jízdních kol a elektrokol odcizeno mnohem více, protože do policejních statistik se počítají pouze řádně nahlášené případy. Zloději jsou stále vynalézavější a poradí si s téměř každým typem zámku. Policie proto doporučuje kolo opatřit neviditelným značením a registrací u PČR. Komplexní ochranu, která vaše kolo ochrání před zloději i před poškozením, nabízí speciální pojištění od ERV Evropské pojišťovny.

 

Pojištění pro případ krádeže nebo poškození

Speciální pojištění lze zakoupit k novému nebo zánovnímu kolu do dvou let stáří a lze je uplatnit i na stále více populární elektrokola. Jeho parametry přesahují pojištění domácnosti, na které řada lidí často sází. ERV Evropská myslí na rizika krádeže jak z objektu, tak z volného prostranství, z auta nebo nosiče na kolo. Dále se pak pojištění vztahuje i na poškození stroje při pádu, během přepravy nebo v důsledku vandalismu. Takovou ochranu svého stroje ocení každý cyklista, protože ceny jednotlivých komponentů jsou velmi vysoké. V případě zničené přehazovačky, zlomené vidlice nebo prasklého rámu škody šplhají do desetitisíců korun. Pokud dojde ke zničení nebo odcizení karbonového stroje, škody se pohybují dokonce okolo částky 100 tisíc korun.

 

 

Jak pojištění kol a elektrokol funguje?

Pojištění od ERV Evropské lze zakoupit v jedné z více než 200 partnerských cykloprodejen po celé ČR. Cena se vypočítává z pořizovací ceny stroje. Dvouleté pojištění kola v hodnotě 50 tisíc korun vyjde na 200 korun měsíčně, tedy celkově na 4 790 Kč. U kola za 25 tisíc je to pak 120 korun za měsíc, celkem 2 890 Kč. Vyřízení škody je velmi snadné a rychlé. Pokud dojde ke krádeži vašeho kola, získáte voucher na nákup nového stroje v prodejně, kde jste kolo zakoupili. Stejné podmínky platí v případě, že dojde k rozsáhlému poškození stroje, který již nelze opravit. Pokud je poškození opravitelné, má klient nárok na jeho bezplatnou opravu. Velkou výhodou je, že ERV Evropská nezohledňuje amortizaci čili jejich opotřebení.

 

Pojištění jízdního kola pomohlo i Honzovi z Plzně, který se po vyjížďce kolem Lipna zašel podívat na veslařské závody. I když měl svého Treka zamčeného v autě, zloděje to neodradilo. Rozbitím okna se do auta vloupali a Honzovi ukradli kolo za 80 tisíc korun. „Když jsem přišel k auta a uviděl rozbité okno, málem se mi zastavilo srdce. Bylo mi hned jasné, co se stalo. Naštěstí ERV Evropská během několika dní celou záležitost vyřešila a já si na voucher zakoupil nové kolo,“ říká Honza.

 

I vaše kolo si zaslouží komplexní ochranu | Pojištění proti krádeži a zničení kola

 

V Česku je odcizeno průměrně 15 kol denně, a tak pokud zvažujete nákup nového kola, například na veletrhu FOR BIKES, nezapomeňte si ho taky pojistit proti krádeži nebo zničení. Jen zámek na drahá kola často nestačí, a profesionální zloděj vám může způsobit pořádnou škodu. Pojištění s voucherem na nákup nového kola vám v případě krádeže pomůže pokračovat v letní cyklistické sezóně.

 Máme rádi GRAVELO


Pokud hledáte v cyklistice něco úplně nového, pak to jsou nepochybně kola z kategorie „gravel“. Ano, silniční kola do terénu hýbou světem a určitě na většině stánků najdete spoustu zajímavých kousků gravelbiků.

 

Svůj vztah ke světu „gravel“ jasně vyjádřil časopis Velo, mediální partner veletrhu – na For Bikes připravil premiéru triček GRAVELO a v posledním vydání časopisu dva gravelbiky - Author a Ghost, také postavil proti sobě v testu a jeden - Specialized, testuje dlouhodobě http://www.ivelo.cz/eshop/velo-42018-2/.

 

Stánek Velo, s kavárnou a kávou Trombetta najdete v hale 3.LIFEFOOD - zdravá výživa pro každého sportovce


Lifefood je český výrobce energetických tyčinek, proteinů a dalších produktů v té nejvyšší BIO kvalitě – BEZ CHEMIE, BEZ PŘIDANÝCH CUKRŮ. Pouze přírodní zdroj energie.
Ochutnejte nové proteinové tyčinky Lifebar PROTEIN nebo nutričně nadupané proteinové kaše LIFE BREAKFAST a mnoho dalších produktů.
Získejte slevu 20% na nákup v eshopu Lifefood a mějte zdravou svačinu na vaše cyklo výlety vždy po ruce.

Těšíme se na viděnou v hale 3 na našem stánku 3B13d

Váš LIFEFOODCRUSSIS na FOR BIKES představí karbonové a celoodpružené elektrokolo


Na letošní, v pořadí již deváty ročník cyklistického veletrhu FOR BIKES, si značka CRUSSIS připravila hned několik novinek. Včetně kompletní kolekce elektrokol pro rok 2018, je nejzásadnější novinkou představení karbonového elektrokola s motorem BAFANG Max drive - CRUSSIS e-Carbon C.1, které svou vahou nepřekročí hranici 20kg. Těšit se budete moci také na celoodpružené horské elektrokolo CRUSSIS e-Full 7.4 s integrovanou 17,5Ah baterií PANASONIC a dojezdem až 150km. Včetně těchto prémiových modelů budete v expozici CRUSSIS moci shlédnout a vyzkoušet nová elektrokola CRUSSIS s plně integrovanou baterií do rámu a další oblíbené modely českého výrobce CRUSSIS.

Také v kategorii koloběžek je pro Vás připraveno překvapení v podobě konceptu karbonového závodního speciálu s názvem CRUSSIS Mamba, která váží pouhých 4,8kg. Koloběžky CRUSSIS budete moci také vyzkoušet ve vnější expozici před hlavním vchodem do výstaviště.

Expozici CRUSSIS naleznete v hale 4, stánek A4 a před hlavním vchodem do výstaviště.

Více na www.crussis.czRoadCup - nová série silničních závodů a maratonů


RoadCycling.cz společně s pořadateli devíti českých a slovenských závodů připravili novou silniční sérii pod názvem RoadCup. Ta zahrnuje dvě pohárová klání - RoadRace a RoadMarathon.

 

Pod sérii RoadMarathon patří dobře známé dlouhé maratony Mamut Tour, Beskyd Tour, Tatry Tour, Krakonošův cyklomaraton a Krušnoton. Do tohoto poháru se započítávají dlouhé trasy jednotlivých závodů.

RoadRace je ještě bohatší, patří sem Pravé Tour, Mamut Tour, Beskyd Tour, Jarná klasika, Krakonošův cyklomaraton, Krušnoton, Tour de Zeleňák a Lawi Tour.

 

Data konání, rozpisy a přihlášky všech závodů najdete ZDE. V době konání závodů zde naleznete startovní listinu, výsledkovou listinu a aktuální fotogalerie.

Smyslem dvou pohárů je odlišit dva různé způsoby závodění. Zatímco dlouhé závody série RoadMarathon vyžadují výbornou vytrvalost, odolnost a vrchařské schopnosti, v kratších závodech RoadRace je vyžadována také výbušnost, taktika a dobrá poziční jízda. Závody zařazené do RoadRace jsou jak horské (například Beskyd Tour), tak i podobné slavným klasikám (Pavé Tour). Každý závodník si může vybrat, které závody se mu více líbí a které lépe vyhovují jeho závodnímu naturelu.

„Amatérští a hobby závodníci nemají moc prostoru na prezentaci. Chtěli jsme s tím nějak pomoci, a proto vznikla myšlenka vytvořit nový seriál závodů pod značkou RoadCup, který sdružuje už existující známé závody. Díky tomu budou mít závody jednotné mediální pokrytí.“, říká Simona Davídková, majitelka RoadCycling.cz.

V sérii RoadMarathon se do celkového hodnocení započítávají čtyři nejlepší výsledky, závod s nejmenším počtem dosažených bodů se škrtá. V RoadRace se bude počítat šest nejlepších výsledků z osmi závodů, dva závody s nejhoršími výsledky se nebudou počítat. Není proto nutné absolvovat všechny závody.

Tři nejlepší muži a ženy v sériích RoadRace a RoadMarathon budou oceněni na slavnostním vyhlášení na mezinárodním veletrhu FOR Bikes v dubnu příštího roku, kde bude zároveň odstartován druhý ročník RoadCupu.

Pro RoadMarathon a RoadRace jsou stanoveny rozdílné body. Způsob bodování si můžete prohlédnout ZDE.

RoadCycling.cz a ambasador akce František Raboň přejí všem hodně krásných sportovních zážitků a nové sérii hodně štěstí!

„Amatérská cyklistika je obrovsky důležitá součást celé cyklistiky. Viděl jsem to jako profesionální závodník, kdy mě na Giro d´ Italia hnali čeští fanoušci, z nichž převážná většina jsou i amatérskými závodníky. Vidím to i teď ve své práci, jak jsou amatérští cyklisté důležití pro celý cyklistický byznys v tom smyslu, že když utratí své peníze v cyklistice, značky je většinou dávají zpět do sponzoringu týmů, na které se pak amatéři jezdí dívat. 

Přeji všem účastníkům, závodníkům, organizátorům, sponzorům i divákům, úspěšný vstup do nového silničního seriálu, který, doufám, zažehne novou velkou tradici silničních akcí, neboť nejlepší pohled na svět není jen ze hřbetu koně, ale i našeho ocelového/karbonového oře.”Pharmind na veletrhu FOR BIKES


Mlsná si už na vás nepřijde! Naše nové Minimixy Frukvik a Dr.Light Fruit pomohou vždy zahnat chuť nebo hlad, kdykoliv vám to přijde vhod. Už také nebudete muset váhat, kterou tyčinku si vybrat, jelikož v každém Minimixu jsou tyčinky od všech příchutí každé řady.

Minimix Frukvik obsahuje tyčinky: banán, borůvka, černý rybíz, hruška a jablko.

...

 Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR BIKES 2018

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje