FOR BIKES
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

I vaše kolo si zaslouží komplexní ochranu


I vaše kolo si zaslouží komplexní ochranu

Veletrh FOR BIKES je synonymem začátku cyklistické sezony, kde jsou představeny novinky pro nadcházejí rok. Horkým tématem je zabezpečení kol. V Česku je totiž odcizeno průměrně 15 kol denně. Škody každoročně přesahují částku 100 milionů korun.   

 

Každý cyklista někdy zažil ten pocit, kdy na vteřinu nemohl spatřit své kolo a okamžitě v něm zatrnulo. Většinou se jedná jen o přehlédnutí svého stroje mezi ostatními koly u oblíbené cyklohospůdky. Policie ale každoročně řeší průměrně 5,5 tisíce krádeží kol. Ve skutečnosti je jízdních kol a elektrokol odcizeno mnohem více, protože do policejních statistik se počítají pouze řádně nahlášené případy. Zloději jsou stále vynalézavější a poradí si s téměř každým typem zámku. Policie proto doporučuje kolo opatřit neviditelným značením a registrací u PČR. Komplexní ochranu, která vaše kolo ochrání před zloději i před poškozením, nabízí speciální pojištění od ERV Evropské pojišťovny.

 

Pojištění pro případ krádeže nebo poškození

Speciální pojištění lze zakoupit k novému nebo zánovnímu kolu do dvou let stáří a lze je uplatnit i na stále více populární elektrokola. Jeho parametry přesahují pojištění domácnosti, na které řada lidí často sází. ERV Evropská myslí na rizika krádeže jak z objektu, tak z volného prostranství, z auta nebo nosiče na kolo. Dále se pak pojištění vztahuje i na poškození stroje při pádu, během přepravy nebo v důsledku vandalismu. Takovou ochranu svého stroje ocení každý cyklista, protože ceny jednotlivých komponentů jsou velmi vysoké. V případě zničené přehazovačky, zlomené vidlice nebo prasklého rámu škody šplhají do desetitisíců korun. Pokud dojde ke zničení nebo odcizení karbonového stroje, škody se pohybují dokonce okolo částky 100 tisíc korun.

 

 

Jak pojištění kol a elektrokol funguje?

Pojištění od ERV Evropské lze zakoupit v jedné z více než 200 partnerských cykloprodejen po celé ČR. Cena se vypočítává z pořizovací ceny stroje. Dvouleté pojištění kola v hodnotě 50 tisíc korun vyjde na 200 korun měsíčně, tedy celkově na 4 790 Kč. U kola za 25 tisíc je to pak 120 korun za měsíc, celkem 2 890 Kč. Vyřízení škody je velmi snadné a rychlé. Pokud dojde ke krádeži vašeho kola, získáte voucher na nákup nového stroje v prodejně, kde jste kolo zakoupili. Stejné podmínky platí v případě, že dojde k rozsáhlému poškození stroje, který již nelze opravit. Pokud je poškození opravitelné, má klient nárok na jeho bezplatnou opravu. Velkou výhodou je, že ERV Evropská nezohledňuje amortizaci čili jejich opotřebení.

 

Pojištění jízdního kola pomohlo i Honzovi z Plzně, který se po vyjížďce kolem Lipna zašel podívat na veslařské závody. I když měl svého Treka zamčeného v autě, zloděje to neodradilo. Rozbitím okna se do auta vloupali a Honzovi ukradli kolo za 80 tisíc korun. „Když jsem přišel k auta a uviděl rozbité okno, málem se mi zastavilo srdce. Bylo mi hned jasné, co se stalo. Naštěstí ERV Evropská během několika dní celou záležitost vyřešila a já si na voucher zakoupil nové kolo,“ říká Honza.

 

I vaše kolo si zaslouží komplexní ochranu | Pojištění proti krádeži a zničení kola

 

V Česku je odcizeno průměrně 15 kol denně, a tak pokud zvažujete nákup nového kola, například na veletrhu FOR BIKES, nezapomeňte si ho taky pojistit proti krádeži nebo zničení. Jen zámek na drahá kola často nestačí, a profesionální zloděj vám může způsobit pořádnou škodu. Pojištění s voucherem na nákup nového kola vám v případě krádeže pomůže pokračovat v letní cyklistické sezóně.

 


Více
Závěrečná zpráva FOR BIKES 2023

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje