FOR BIKES
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Nové kolo je dobré si hned pojistit


Nové kolo je dobré si hned pojistit

Denně je v Česku ukradeno v průměru 15 jízdních kol, vloni policisté řešili celkem 5 557 nahlášených krádeží. Celková škoda se vyšplhala na 101 milionů korun. Kromě dobrého zámku na kolo byste si měli pořídit také kvalitní pojištění. ERV Evropská pojišťovna nabízí speciální pojištění, které si můžete koupit ve více než 200 cykloobchodech. 

 

Do statistik policie se zaznamenávají pouze řádně nahlášené krádeže. Ve skutečnosti může být odcizených kol mnohem víc. I když meziročně klesl počet krádeží o 20 %, průměrná škoda se zvýšila o 1 230 korun na částku 18 175 korun. Za posledních pět let se počet ukradených kol zvýšil o třetinu.

 

Pojištění nejen pro případ krádeže

Kvalitní zámek je základ, ale spoléhat jen na něj se dnes už nedá. Proto ERV Evropská pojišťovna nabízí speciální pojištění nových a zánovních jízdních kol (do 2 let stáří), které má široký rozsah pojistné ochrany a sahá i tam, kde pojištění domácnosti nestačí. Vztahuje se totiž na krádež kola z objektu nebo volného prostranství, z auta i nosiče na kolo. Myslí i na poškození stroje během pádu při projížďce, kdy může dojít například ke zlomení vidlice, rámu nebo zničení přehazovačky. „Zvláště u karbonového rámu, který je náchylný na mechanické poškození, vzniká škoda v řádech desetitisíců,“ varuje Vlastimil Divoký, manažer marketingu ERV Evropské. Pojištění se vztahuje i na škody způsobené během přepravy nebo vandalismem.

 

Cyklisté ocení, že pojištění kol platí v ČR i po celém světě. Např. nové nebo zánovní kolo za 25 tisíc si můžete pojistit za 1.445 Kč na rok. V případě krádeže kola, dostává klient voucher do obchodu, kde si kolo pojistil. Pokud dojde k poškození kola, má majitel nárok na bezplatnou opravu tam, kde si pojištění sjednal.

 

 

Další informace o pojištění kol a elektrokol od ERV Evropské najdete na http://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

 

 


Více
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR BIKES 2022

 

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje