FOR BIKES
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Novina na trhu od značky COROS


 

 

Poprvé na veletrhu For BIKES 2020 se představí novinka na trhu s přilbami značky COROS, která díky unikátní technologii optimalizuje dokonalou kombinaci kvality zvuku, při poslechu oblíbené hudby, volání nebo zajištění SOS pomoci.

 

Kompletní kolekce je k vidění na www.coros.com

 Nadace Partnerství


 

 

 

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody. Certifikaci Cyklisté vítáni koordinuje od roku 2005. O koordinaci stezek Greenways se stará od 90. let


www.nadacepartnerstvi.cz

 Vyhrajte dětské kolo RASCAL každý den!


 

Jak vyhrát? Zde jsou jednoduchá pravidla.

1/ Na informacích ve Vstupní hale I si vyzvedněte kartičku určenou pro DĚTSKOU STEZKU FOR BIKES.
 

2/ Do příslušných okének získejte razítka po splnění jednoduchých úkolů od všech partnerů Dětské stezky.
 

3/ Vyplňte kontaktní údaje, abychom Vás v případě výhry mohli kontaktovat. Bez vyplněných údajů nebude kartička zařazena do losování.
 

4/ Vyplněné kartičky vhoďte do boxu na informacích ve Vstupní hale I.
 

5/ Losujeme každý den výherce jednoho kola, vždy na podiu ve Vstupní hale I v následujících časech:
 

     20. 3. v 17:30

     21. 3. v 17:30

     22. 3. v 16:00
 

6/ V případě, že vylosovaný výherce nebude přítomen na výstavišti, bude obeznámen telefonicky. Výhru si návštěvník převezme osobně dle dohody s pořadatelem soutěže.


PARTNER SOUTĚŽEDětská stezka FOR BIKES


Zapojte se s dětmi do Dětské stezky FOR BIKES v rámci veletrhu a každý den jeden z Vás vyhraje dětské kolo RASCAL! 

 

https://www.rascal-bikes.com/cz/Švédská značka Coxa Carry


 

Na veletrhu FOR BIKES se Vám představí Švédská značka Coxa Carry, výrobce prémiových sportovních batohů a ledvinek s hydrovaky. Díky jejich patentovanému systému uchycení si budete moci vychutnat své oblíbené sporty bez zbytečného přetěžování Vašich ramen.

 

Více o technologii a kompletní nabídku produktů naleznete na stránkách dovozce

 

www.bikeaction.cz

 

 

 ROCKY MOUNTAIN opět na veletrhu FOR BIKES 2020


 

Na veletrhu FOR BIKES se Vám představí také kultovní Kanadská značka Rocky Mountain.Vybrané novinky představí dovozce v hale 3.

               Kompletní kolekce je k vidění na webu výrobce www.bikes.comNovinky firmy Winora - kola Haibike


Motory Bosch Performance Line CX 2020 s až 1 125 Wh bateriemi v modelech XDURO a SDURO Haibike, spolu s aplikací eConnect v řadě FLYON.

 

Na stánku Winora v Hale 5 naleznete vše, co potřebujete vědět o novinkách řady Haibike pro modelový rok 2020. 

 

 

                                               www.haibike.com

 Předprodej vstupenek!
Certifikace Cyklisté vítáni


 

Cyklisté vítáni je turistický certifikační systém v ČR, který označuje stravovací a ubytovací zařízení, kempy a turistické cíle vybavené pro potřeby cyklisty. Turistická zařízení, která projdou certifikací, jsou označena zelenobílou známkou s usmívajícím se kolem. Chcete-li pro sebe i svá kola to nejlepší, zařízení Cyklisté vítáni jsou právě pro vás!

 

www.cyklistevitani.czPředprodej vstupenek zahájen!


Spustili jsme předprodej vstupenek a vy si tak můžete koupit vstupenky na veletrh FOR BIKES za zvýhodněnou cenu! Vyhnete se frontám u pokladem a navíc můžete vstupenky věnovat svým blízkým jako dárek.

 

Vstupenky koupíte ZDE!Přípravy na FOR BIKES 2020 jsou v plném proudu!


Cyklistická sezóna sice pomalu končí, ale ta naše právě začíná! Neprováhejte možnost zarezervovat si ta nejlepší místa v hale právě teď a tady.Závěrečná zpráva FOR BIKES 2019
Plán výstaviště
Statistika jubilejního desátého ročníku veletrhu
Návštěvnická soutěž o zájezd s CK ADVENTURA


 

Návštěvnická soutěž o zájezd s CK ADVENTURA v hodnotě 30 000 Kč v rámci veletrhu FOR BIKES byla vyhlášena.

 

 

https://www.adventura.cz/novinky/zname-vyherce-souteze-o-zajezd-z-veletrhu-for-bikes-2019/

 Letošní již 10-tý ročník veletrhu FOR BIKES je za námi.


Tým TRIALSHOW.cz z klubu MTB & TRIAL MRAVENIŠTĚ Říčany stál opět za organizací doprovodného programu, který byl letos netradičně v hale 1 s podporou značek a společností: ABF, veletrhu FOR BIKES, XTLine, pořad BIKESALON, ŠKODA, We Love Cycling, BIGSHOCK.

 

Stavba překážek a zázemí tentokráte spadla na Lukáše Valného a Martina Šimůnka, který připravili spoustu prvků pro Trialisty, ale i MTB trať pro exhibiční závod Dualu a Sprintu s technickými prvky. Došlo opět k lehké změně v programu, kdy z časových důvodů vypadl jeden z rekordů a místo skoku přes pásku byl na žádost jezdců zařazen zatím neoficiální skok bokem na pevnou překážku.

 

Pátek byl čistě exhibiční s tréninky. Sobota pak již ve znamení rekordů a neděle byla věnována MTB Dualu a Sprintu.

 

Z oficiálních rekordů se podařilo překonat pouze jeden a to v kategorii 20” kol. Honza Šmíd, který se stal i celkovým vítězem této kategorie posunul hranici na 136 cm. Zároveň překonal svůj neoficiální rekord ve skoku bokem na pevnou překážku na 137 cm. Podařilo se mu i vyrovnat svůj loňský rekord v přeskoku na zadní kolo hodnotou 270cm. Celkově druhý skončil Marek Pochtiol a třetí pak Marek Buchtele.

 

V kategorii horských kol zůstali bohužel hodnoty vcelku daleko od vyrovnání rekordů již stanovených rekordů. Vítězem se stal, Lukáš Muller, před Markem Trynerem, který i přes svou výšku předvedl solidní výkon a před třetím Tomášem Kočičkou.

 

V MTB Dualu, který začínal ve výšce téměř 2m startem ze střechy přívěsu TRIALSHOW týmu a pokračoval několika překážkami s otočkou přes menší wallride, zvítězil Endurista Martin Dostál, před Lukášem Valným a dalším Endurovým jezdcem Adamem Staškem.

 

Oproti Dualu byl MTB Sprint čistě o souboji jezdce s časem, čili jedna trať a menší překážky, kde rozhodovala síla a výbušnost. Vítězem se stal dle očekávání juniorský mistr republiky v klasickém Sprintu Matěj Bedrník, před Adamem Staškem a tentokrát nečekaně před Lukášem Valným.

 

Snad v příštím roce na této skvělé akci, která jako jedna z mála Trialový sport zviditelní před širokou veřejností, nashledanou.

 

↓↓ Výsledky Mistrovství ve skocích - FOR BIKES  2019 ↓↓

http://jyxo.info/uploads/80/8024d89e700b94665e762d67ca499162eb9e2975.png

 Kdo získal prestižní ocenění GRAND PRIX a TOP EXPO?


Ceny GRAND PRIX vybírala pětičlenná odborná porota složená zejména ze zástupců cyklistických médií, a to ve čtyřech kategoriích. TOP EXPO bylo rovněž hodnoceno ve třech kategoriích.  
                                        

Nejlepší kolo veletrhu FOR BIKES 2019

1. Orbea Oiz 29 M10

2. Trek Madona SLR 7 Disc

3. KTM Prowler Sonic 12 

 

Nejlepší elektrokolo veletrhu FOR BIKES 2019

1. Canyon Neuron:ON

2. KTM Macina Chacana 293

3. MTF Xtreme 9.0

 

Nejlepší cyklistický komponent veletrhu FOR BIKES 2019

1. vidlice DT Swiss For 535 One

2. zapletená kola Kastar XC race CA 29

3. přilba Lazer Bullet 29

 

Největší zajímavost veletrhu FOR BIKES 2019

1. batoh s vodním rezervoárem coXa morning R5

2. elektrokoloběžka MaMi

3. tréninkový systém High Live pro simulaci vysokohorské atmosféry

 

TOP EXPO

 

Kategorie do 50 m2


1. místo
INTREA – PIKO spol. s.r.o.
 

2. místo
beMANIAX
 

3. místo
BIKE BROTHERS IMPORT, spol. s.r.o.

 

Kategorie od 50 do 100 m2


1. místo
BP LUMEN s.r.o.
 

2. místo
KOSTKA – kolobka, s.r.o.
 

3. místo
4EVER, s.r.o.

 

Kategorie nad 100 m2


1. místo
KELLYS BICYCLES CZECH REPUBLIC s.r.o.
 

2. místo
MOUNTFIELD a.s.
 

3. místo
Kross S.A.Velká premiéra! Buďte svědky představení elektrokola CRUSSIS nesoucí jméno Jaromíra Jágra, který ho osobně odhalí na veletrhu FOR BIKES!


Jen několik hodin nás dělí od představení žhavé novinky, limitované edice elektrokola Jaromíra Jágra! Zážitek, design, nejkvalitnější komponenty, to je elektrokolo JÁGR 68. Více zatím nebudeme prozrazovat, vše uvidíte při návštěvě našeho stánku…

 

Dnes 30.3. kolem 14:30 hod elektrokolo CRUSSIS JÁGR 68 osobně představí Jaromír Jágr na našem CRUSSIS stánku veletrhu FOR BIKES v hale č.4, stánek A05. Celou akci bude moderovat Ondřej Novotný. Nenechte si ujít premiéru vzácného okamžiku.  

 

Přijďte se podívat na naše novinky a trendy na stánek CRUSSIS od 29.3.- 31.3. Představíme vám to nejlepší na trhu v sekci elektrokol. Vyzkoušejte si s námi jízdu na testovací dráze, kterou máme připravenou právě na elektrokola. Nasedněte na naše ekolo a vychutnejte si pohodový zážitek z jízdy! TransOst na veletrhu FOR BIKES!
Expozice Lectron, BH bikes a Bulls trumfuje novinkami!


 

Nová řada elektrokol Lectron s plně integrovanými bateriemi skóruje nejvyšším dojezdem na trhu. Elektrokola vyráběná v nové továrně v ČR vynikají středovým pohonem s dvoupřevodníkem i možností volby kapacit baterie až do 1000Wh. V kolekci jsou i nové městské modely s nízkým nástupem a speciálními integrovanými bateriemi poskytujícími patřičnou tuhost rámu. Více o nové řadě na  www.lectron.cz

 

BH bikes je jedinou zastoupenou značkou, která má v nabídce všechny premiové motorizace a téměř 100 modelů.  Třešničkou na dortu je revoluční model Atom X Carbon s baterií 20Ah používající články Tesla a pohon Brose S-magnesium. V nabídce jsou nově hybridní modely a speciální dámské varianty. Více na www.bhbikes.com

 

Elektrokola Bulls,  která jsou v nabídce distributora Activemedical, přichází s plejádou nových modelů nejen na osvědčeným motorech Bosch a Brose, ale také Shimano s dvojbateriovým systémem E-core.  Lahůdkou je miniaturní motorizace Fazua, dokonale splývající s linií kola. www.bulls.de

 

Novinkou v nabídce jsou elektrokola Riese & Müller s osobitým stylem a extrémní životností i nosností. V nabídce nechybí plejáda rychlých elektrokol (S-pedelec), cargo kol i dvojbateriových speciálů.Více na  www.r-m.de

 

Elektrokola jsou k vyzkoušení v hale 4, plocha 4B4  a rovněž na předváděcí dráze u hlavního vchodu, na stánku prodejce Svět-elektrokol.cz

 Představení nové značky kol!
Mountfield představí kompletní kolekci elektrokol MTF


 

Společnost Mountfield představí na FOR BIKES kompletní modelovou řadu elektrokol MTF 2019. Včetně horské novinky v podobě elektrokol s motory a bateriemi BOSCH!

 

V expozici Mountfieldu v hale 4 na stánku 4B1 uvidíte celkem 45 modelů značky MTF: elektrokola horská, krosová, trekingová a městská. A budete si je moci nejen prohlédnout, ale na testovací dráze také vyzkoušet a případně zakoupit.

 

Mountfield začal elektrokola prodávat v listopadu 2018, prémiové modely s motory BOSCH zařazuje do sortimentu od května 2019. Všechny však už uvidíte na FOR BIKES. Půjde tak o premiérové představení této novinky.

 

Můžete se těšit také na zbrusu nový luxusní katalog elektrokol MTF, který bude pro návštěvníky na FOR BIKES k dispozici.

 

V pátek bude na stánku MTF přítomen také ambasador této značky, mistr republiky a bývalý profesionál se zkušenostmi z nejlepších španělských profitýmů René Andrle.

 

Více info na: https://www.mountfield.cz/elektrokola

 Garmin na For Bikes 2019 ukáže GPS cyklopočítače a další elektroniku, kterou používají cyklisté v elitních stájích


Americká značka Garmin je v roce 2019 partnerem 11 profesionálních týmů v oblasti silniční cyklistiky, MTB a enduro. Mezi těmito týmy najdeme například britský Team Sky, americký Rally-UHC Cycling, EF Education First Pro Cycling, Mitchelton-SCOTT, Movistar Team, Team Dimension Data for Qhubeka nebo Trek-Segafredo. Ve všech těchto stájích se používají cyklopočítače Garmin, například Edge 130, Edge 520 Plus či Edge 1030. Mezi profesionálními cyklisty najdete nejen cyklopočítače, ale i další výbavu s logem společnosti Garmin. Mezi zajímavé produkty patří rozhodně cyklistický radar Varia RTL510, který velkou mírou přispívá k bezpečnosti a prevenci nehod cyklistů jezdících po rušných silnicích.

 

K novinkám na stánku bude patřit ANT+/Bluetooth snímač srdečního tepu Garmin HRM DUAL, který je propojitelný jak se sporttestery Garmin, tak i s cyklistickými tréninkovými aplikacemi, jako je například ROUVY.

 

Vybrané produkty budou na stánku k dispozici za výhodnější veletržní ceny. K nejatraktivnějším nabídkám na stánku bude rozhodně patřit Garmin Varia Radar (1. generace) za cenu 2590 Kč nebo GPS cyklopočítač Garmin Edge 25 za cenu 1990 Kč.

 

Mnohem více, než jen zmíněné produkty, máte možnost vidět a osahat na stánku Garmin na výstavě For Bikes 2019. V oblasti sportovní elektroniky patří Garmin k absolutní světové technologické špičce.

 

Více na https://www.garmin.cz/Davos Klosters - Největší singltrailová aréna Švýcarska
Nová česká značka ultralehkých prémiových dětských kol RASCSAL BIKES.


 

 

Nová  česká  značka  prémiových  dětských kol  RASCAL  BIKES  vstupuje  na  trh a  poprvé  se představuje  na veletrhu FORBIKES 2019. Za projektem stojí několik let vývoje a zkušeností na trhu s dětskými koly v prodejní síti CYKLOSPECIALITY.CZ, které tuto novou značku na trh uvádí. Prodejnami Cyklospecialit ročně projde více než 5000 dětí – nových cyklistů, tedy zkušenosti s dětskou cyklistikou a zázemí pro vznik nové prestižní značky jsou opravdu velké.

 

Dětská kola RASCAL volí cestu kvality a hlavními atributy dětských kol RASCAL jsou  nízká váha, pohon řemenem, prémiové materiály a prověřená snížená dětská ergonomie.    

Za Zmínku stojí unákátní povrchová úprava transparentním tonovacím lakem, který nechává vyniknout detailům a exkluzivitě precizně vařených broušených hliníkových rámů ze slitiny 6061.

 

Základní barevná škála společná pro všechny modely RASCAL BIKES je AQUAMARIN -modrá, FLAME ‐ oranžová a TITANIUM – šedá. 

 

V květnu  2019  RASCAL  BIKES  uvádí  do  prodeje  modely  Punk,  16  a  20  palců.  Ostatní  modely  budou představeny a uvedeny na trh v průběhu léta 2019. Nejžádanější model pro nejmenší cyklisty ‐ Rascal 16 váží 5,6 kg a bude se prodávat za 11 900,‐ Kč. Model Rascal 20 je opět osazen řemenem a třírychlostní planetovou převodovkou Sturmey Archer a s váhou 7,9 kg se řadí mezi to nejlepší, co lze v této kategorii dětských kol nabídnout. Cena modelu Rascal 20 je stanovena na  12 900,‐ Kč

 

Rezervace kol a více informací o značce RASCAL BIKES na www.rascal-bikes.com.

 

 

Základní barevná škála společná pro všechny modely RASCAL BIKES je AQUAMARIN ‐  modrá, FLAME ‐ oranžová a TITANIUM – šedá. 

 Přijďte si nechat změřit svůj maximální výkon a soutěžte s dalšími návštěvníky veletrhu


Přijďte si nechat změřit svůj maximální výkon a soutěžte s dalšími návštěvníky veletrhu. Na profesionálním cyklistickém ergometru Cyclus2 absolvujete 20sec sprint. 

Během měření vyhodnotíme maximální výkon přepočtený na kilogram tělesné váhy, tedy anaerobic power (w/kg). Každý den věnujeme 2 nejlepším poukaz na zátěžový test v laboratoři Medesa, resp. testovací den v Adrex Base Campu. Absolutní vítěz získá bike fitting Retül v hodnotě 4000 Kč. Odvážlivci si mimo soutěž mohou zkusit zátěžový test v simulovaném vysokohorském prostředí & v hypoxické komoře. Hala 1A, expozice MEX. 50 nejnovějších modelů elektrokol na venkovní testovací dráze


Přímo před hlavním vstupem na veletrh ForBikes mají návštěvníci veletrhu možnost řádně otestovat na klopené rampě nejnovější elektrokola na českém trhu.

 

Testování zajišťuje popularizátor elektrokol - ekolo.cz ve spolupráci s ABF a nadací ExtraEnergy. K vyzkoušení budou k dispozici nejlepší modely od značek 4EVER, Agogs, Apache, Author, Canyon, Crussis, Cube, Gepida, Giant, Kellys, Leader Fox, LIV, Pells, Qicycle, Rock Machine, Tern, Trek. Kompletní seznam modelů e-kol, včetně specifikací, je k dispozici NA TOMTO ODKAZU.

 

V depu testovací dráhy budou modely elektrokol roztříděny dle kategorií na celoodpružené horské e-bajky, elektro-hardtaily, trekingová i cestovních elektrokol včetně snížených rámů, městská, skládací i mikro-elektrokola.  Poprvé zde bude moci vyzkoušet také novou službu pražského sdílení elektrokol – Freebike.

K dispozici budou všechny bude většina typů motorů elektrokol aktuálně dostupných na trhu: BAFANG M420, M500, M600, MaxDrive; Bosch Active, Performance, CX; Brose; CompDrive; DOT.HD; Fazua, Shimano STePS E6000, E7000, E8000 a Yamaha PW-X.

 

Jedná se zcela o jedinečnou příležitost, jak si můžete na jednom místě vyzkoušet a sami posoudit výkon, design a ovládání z široké nabídky elektrokol a rozhodnout se pro to pravé. Informace vám ochotně podají poradci ekolo.cz, které poznáte podle výrazných červených triček. Každé testovací elektrokolo bude viditelně označeno: typ, motorizace, kapacita baterie, výrobce a cena.

 

Testovací dráha elektrokol bude pro návštěvníky v provozu již půl hodiny před otevřením a půl hodny po uzavření veletržních hal, tedy denně od 9:30 do 18:30 hodin. Partnerem testování je společnost Bafang. ‚


 

Velká testovací dráha elektrokol FOR BIKES 2019 v číslech:

  • 50 modelů elektrokol
  • 25 metrů klopená rampa
  • 450 metrů testovací dráha
  • 17 značek elektrokol  
  • 15 typů motorů


V případě dalších dotazů je k dispozici telefonní Infolinka: 777.797.460Navštivte stánek CK TRIP (číslo stánku 2C14). Stánek sdílí s turistickou oblastí Braniborsko a Lužická jezera a Sasko


Na stánku získáte ZDARMA informace, prospekty a mapy a můžete se zúčastnit soutěže o 3 cykloturistické zájezdy a pobyty do Saska a Braniborska:

1. cena: Cyklostezka Nisa-Odra na kolech i na inlinech (autobusový zájezd s ubytováním v hotelu, věnuje CK TRIP)

2. cena: 2 noclehy v hotelu Bülow-Residenz vhodném pro romantiky i cyklisty a poukaz na večeři v historickém sklípku Sophienkeller v centru Drážďan.

3. cena: 1 nocleh v apartmánu Strandhaus Eden pro 2-6 osob přímo na břehu lužického jezera Senftenberger See v termínu do 29. 5. a od 31. 8. 2019.

 

Vylosované výherce obratem obeznámíme e-mailem a zveřejníme na www.ck.trip.cz FAMILY DAY NA FOR BIKES!
DJI OSMO POCKET – Protože svět je velký


Společnost STABLECAM, distributor firmy DJI a HASSELBLAD pro Českou republiku, představí na svém stánku v Hale 1 nejnovější a nejmenší stabilizovanou kameru od populárního výrobce dronů. DJI OSMO POCKET je miniaturní kamera, která umožňuje na cestách a dovolených natáčet snímky v rozlišení 4K/60fps a zároveň se vejde do kapsy.  Zařízení velikosti čokoládové tyčinky je stejně praktické jako váš telefon, peněženka a další předměty denní potřeby, můžete tak natáčet stabilizovaně v každé situaci, která se tak může změnit ve filmový zážitek.

 

Více o produktu zde: https://www.stablecam.com/presentation/osmo-pocketPlán výstaviště

Závěrečná zpráva FOR BIKES 2019

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje