FOR BIKES
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Zarezervujte si své místo včas
Závěrečná zpráva FOR BIKES 2022


 Nejhezčí cyklostezky v Česku, které zvládnou hravě i děti


 

Milovníkům cykloturistiky začíná nejlepší část roku. Nejčastěji vyrážejí zdolávat cyklostezky ve svém okolí, ale výjimkou nejsou ani dovolené s kolem po republice. Máme pro vás několik tipů na krásné trasy.

 

Labská stezka

Labská trasa podél břehů řeky je známou mezinárodní dálkovou cyklostezkou. Vede převážně Německem a cesta v Saském Švýcarsku rozhodně stojí za to. Nicméně v Česku má pěkných 370 kilometrů a vede přes čtyři kraje, přičemž po cestě potkáte řadu pamětihodností (označení je cyklotrasa č. 2). V rámci středočeského kraje určitě doporučujeme okruh, který spojuje lázeňské město Poděbrady s královským městem Nymburk. V Ústeckém kraji se zase můžete vydat z Litoměřic do Roudnice nad Labem a navštívit Lobkowiczký zámek nebo horu Říp.

 

Labská stezka vede Roudnicí nad Labem

Foto: Richard Semik, Shutterstock.com

 

 

Z Prahy na Karlštejn

Který pražský cyklista nikdy nejel z Prahy na Karlštejn? Moc jich asi nebude. Na výběr máte vícero tras různých náročností, rodiny s dětmi ale nejčastěji volí trasu z centra hlavního města podél Vltavy do Lahovic, a následně údolím kolem Berounky, to jedete skoro celou dobu po rovince. Cíl cesty je jasný: procházka kolem hradu Karlštejn, případně přímo návštěva hradu. V okolí je navíc dost možností, kde se najíst a občerstvit. A když dojdou síly, do Prahy se dostanete pohodlně vlakem.

 

Pražáci si oblíbili cyklostezku ke hradu Karlštejn. Celá zabere přibližně tři hodiny, ale můžete kousek popojet vlakem

Foto: Egeris, Shutterstock.com

 

Baťův kanál

Stezka vedoucí podél Baťova kanálu s malebnými scenériemi v okolí patří na Moravě k těm nejkrásnějším. Po březích řeky Moravy a říčky Radějovky můžete urazit až osmdesáti kilometrovou trasu z Kroměříže do Hodonína. Velmi oblíbený je úsek mezi přístavy Petrov a Strážnice, kde se nachází také hezký kemp. Stezka je bezproblémová, a tedy ideální pro rodiny s dětmi, a dospělí možná na konci dne ocení, že na ni krásně navazuje síť vinných sklípků.

 

Na stezce budete míjet i různé obytné lodi

Foto: Profimedia.cz

 

Okolo Třeboně

Jižní Čechy jsou známou cyklistickou baštou, a pokud bychom měli uvést jen jediné město, které můžete dokonale obkroužit, pak je to TřeboňTrasa vedoucí kolem Třeboně je zároveň naučnou stezkou, kde na děti čeká řada zastávek s tematickými úkoly. Startuje u rybníka Svět a končí před branami města, celkem má 39 km. Po cestě se můžete kochat vyhlášenými třeboňskými rybníky nebo zastavit u rašeliniště či dubového lesa jménem Soví, kde jsou k vidění vzácné druhy ptactva.

 

Na cestě okolo Třeboně čekají na děti zajímavé úkoly

Foto: Tereza Matousova

 

Českým rájem

Scenérie Českého ráje patří mezi to nejkrásnější, co naše příroda nabízí. Díky dobré síti stezek není divu, že cykloturistika je zde značně rozšířená. Je sice pravda, že na některých si dáte víc do těla, odměnou vám pak ale budou famózní výhledy na skalní město a okolní zeleň. Oblíbená cyklotrasa začíná v Turnově a je dlouhá skoro 50 km. Během ní se podíváte k hradu Kost, prohlédnete si skalní útvary a zříceninu hradu ve Valečově, a skončíte opět v Turnově. Variant je ale mnohem víc, po cyklostezkách se můžete dostat třeba i k pískovcovým skalám, kde se natáčela část filmu Jak dostat tatínka do polepšovny.

 

Zbytky hradu Valečov

Foto: Daniel Prudek, Shutterstock.com

 

Zdroj: Prozeny.czVeletrh FOR BIKES 2022 v číslech


 

Děkujeme všem, kteří pomohli zdárnému restartu veletrhu For Bikes – vystavovatelům, návštěvníkům, účastníkům doprovodného programu i všem kolegům, kteří se podíleli na organizaci veletrhu. Nebylo to jednoduché pro nikoho z nás a o to více si vážíme Vaší účasti i nadšení, s jakým jste do toho šli. Přejeme všem krásnou, klidnou a úspěšnou cyklistickou sezónu.

 

Ve třech halách a na venkovní ploše o celkové hrubé výstavní ploše 14 100 m2 představilo své novinky 124 vystavovatelů. Počet návštěvníků byl 15 780.

 

V příštím roce se na Vás opět těšíme v jarním termínu 24. – 26. 3. 2023!

 Otestovat elektrokolo je možné nejlépe v testovacích elektrokol


 

Vedle samostatných stánků značek MTF, KTM, Levit, Rock Machine, Tern, Rufus a EVBike nabídne testovací hala Depo elektrokol, ve kterém jsou připravený k otestování elektrokol a dalších 10 značek. 

 

Testovací dráha má 400 m a umožní základní seznámení s chováním elektrokola.

 

 

Pro návštevíky, kteří dorazí na veletrh na kole či elektrokole jsme připravili cykloparking, který se nachází vlevo od Hlavního vchodu - Vstupní haly. Má kapacitu 25 kol a jeho součástí je i nabíjecí stanice Powerbox pro 8 elektrokol.  Ve spolupráci s Promotým Praha a Powerbox.one

 Představení nové značky Levit na For Bikes 2022


 

Zveme všechny cyklistické nadšence, sportovce i hobíky na stánek A1 v hale 5, kde bude mít představení nová značka kol a elektrokol Levit!

 

Tato kola se zrodila v Úpici, městě kol, v Jestřebích horách na úpatí Krkonoš. Tradice cyklistiky tu začala před více než 30 lety. Více jak 100 nadšenců se tu den, co den věnuje designu, výrobě a obchodu s koly, po Česku i celém světě. Rodí se tu nejen kola, ale řada dalších nápadů, co v blízké době budou přinášet novinky do světa mobility.

 

Na stánku uvidíte vybrané modely kol a elektrokol Levit pro rok 2022. Budete mít také možnost na přilehlé testovací dráze vyzkoušet některé typy elektrokol, abyste měli šanci nasát zážitek z jízdy.

 

Dále pro vás bude připraven zajímavý doprovodný program v podobě autogramiády našeho ambasadora a trojnásobného olympijského medailisty Ondřeje Moravce, s kterým si můžete udělat i fotku. Zároveň pro vás máme připravenou i netradiční soutěž známého dua BIKE O'Clock Ondřeje Šenka a Damiána Siriškiho, o skvělé ceny.

 

 

Tak se za námi zastavte.

 

Těšíme se na vás!

 

Tým Levit

 

Doprovodný program:

Sobota 26.3.

11:00 - 12:00 BIKE O'Clock Stand Desk Challenge *

12:00 Autogramiáda Ondřej Moravec

14:00 - 15:00 BIKE O'Clock Stand Desk Challenge *

15:00 Autogramiáda Ondřej Moravec

Neděle 27.3.

11:00 - 12:00 BIKE O'Clock Stand Desk Challenge *

14:00 - 15:00 BIKE O'Clock Stand Desk Challenge *

 

*Odměňujeme soutěžící! Rozdáváme trička, čepice a další dárky. Vyzkoušejte štěstí na BIKE O‘Clock Stand Desk Ondry Šenka a Damjana Siriškiho. Důležité je dokázat udržet pár vteřin rovnováhu na úzké desce. V sobotu se proti vám postaví i Ondřej Moravec, vyzvěte ho na souboj!

 Veliká expozice NÁKLADNÍCH ELEKTROKOL poprvé na FOR BIKES


 

Reprezentativní průřez nabídkou evropského trhu s náladními (cargo) elektrokoly nabídne expozice cargobike.cz v elektro-Hale č. 5.

 

K vidění zde budou jak “heavy - cargo” modely elektrokol pro transport nákladu až 300 kg, tak elektrokola typu “bakfiets” a “long-tail” pro náklad do 100 kg i pro osobní použití.

 

Specialisté ze serveru cargobike.cz sdělí vážným zájemcům i podrobnosti o chystaném  dotačním titulu na nákladní elektrokola.

 

Konkrétně se mužete těšit na tyto modely nákladních e-kol:

 

URBAN ARROW Cargo XL Flightcase

 

URBAN ARROW Shorty

RADKUTCHE Rapid Zarges Box

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PFIFF Cargo Carrier

BBF Miami Cargo

XCYC PICKUP WORK 4.0

TERN HSD P9TEST ELEKTROKOL NA FOR BIKES


 

V Hale 5, zasvěcené elektrickým kolům, bude vedle stánků značek umístěno i Depo elektrokol.

 

V něm naleznou zájemci o elektrický pohon 30 strojů od 10 českých i světových značek k detailnámu otestování. Posádka z ekolo.cz, která má provoz Depa na starosti vysvětí a ukáze všechny specifika a upozorní na rozdíly a výhody jednotlivých modelů. 

 

 

Na FOR E-BIKES otestujete: 

 

4EVER Exstream Pro

 Enspace junior 16,5"

 Engrave flat 250

 Exstream Team

 Engrave Pro 520

 

AGOGS Barack 600Wh

 Lowstep ´22

 SilverGo ´22

 CityLiner ´22

 

BULLS Copperhead EVO AM1

 

CRUSSIS e-Largo 9.7-L 

 ONE-Cross lady 7.7-S

 e-Guera 7.7-S

 

GIANT Talon E+ 2

 Trance X E+ 2

 

KELLYS Bicycles

 Tayen R50 White 29“

 E-Cristy 30 Sky blue

 eMarc 24“

 

LEADER FOX  Brasa (Fat Bike)

  Arran 29"

  Neba 

  Orton 29" 

 

LOVELEC  Polaris Red 22

  Rana Beige 22

  Komo Red 22

  Flip 22

 

STEVENS E-Tremalzo

 

TOTEM Maurice 29" 

Maurice Orange


 

a další modely jsou v jednání.SOUTĚŽ o slevové poukazy na cykloturistické zájezdy CK TRIP v hodnotě 1 x 5.000 Kč a 5 x 1.000 Kč


Přijďte si zasoutěžit na společný stánek CK TRIP, Braniborska a Saska v HALE 2 – B 26, kde získáte spoustu cestovatelských tipů a mapek.

 

Inspirujte se na www.ck-trip.cz, www.sasko-dovolena.cz, www.brandenburg-tourism.com

 ISADORE, jedna z předních cyklistických značek na veletrhu FOR BIKES


 

Isadore je značka společnosti Realdealcyclephile, která byla založena, navržena a poháněna nápady Martina a Petera Velitsových s neocenitelnou pomocí mnoha nadšenců a lidí zblázněných do cyklistiky. Již od svého vzniku kráčí trošku jiným směrem než ostatní.

 

Firma anebo spíše značka existuje už víc než 7 let. Isadore je velmi známá díky dresům z recyklovaných PET lahví a svým přístupem k ekologii.

 

www.isadore.com

 ZÁVOD HORSKÝCH KOL PRO VEŘEJNOST
Luxusní cyklolahůdkářství BIKEPORN.cz, rozbalí svůj stánek v Hale 3


 

K vidění i ke koupi bude na stánku BIKEPORN.cz spousta vyladěných doplňků i naladěných kol. Vůbec poprvé bude na veletrhu k vidění značka Nukeproof se svými enduro koly a barevnými komponenty. Německý Dirtlej, jehož kombinézy do bláta a deště Vás vždy udrží suché nebo kultovní výrobce kol YETI. Dalšími značkami v pojízdném cirkusu Bikeporn budou Ergon, Topeak, MET, Race Face, Chimpanzee, WTB, Wolf Tooth a několik dalších.

 

Vy ještě neznáte BIKEPORN.cz? Chyba! Rychle sem www.bikeporn.cz

 CYCOLOGY Shop


 

Jsme tým mladých lidí ze severu, který žije sportem se vším všudy. Co nás ale nejvíc spojuje je právě cyklistika, kterou to vše před lety začalo. E-shop Cycology se během let rozrostl o kamenné prodejny v Jablonci nad Nisou a v Liberci, a díky tomu jsme se k cyklistickým fanouškům dostali ještě blíže. Svým příznivcům vyjdeme vstříc i v zimě s lyžařskou nabídkou. Šlápněte do toho s námi!

www.cycology.czPro každého, kdo to myslí s bezpečností vážně. Protože helma je jen základ…


 

45 000 každoročně zraněných cyklistů. 40% vážných poranění hrudníku. 25% vážných poranění páteře. 5% úmrtí na silnici

 

Přemýšleli jste už někdy nad airbagem, který by Vás ochránil na kole?

 

HELITE B'Safe - první airbagová vesta pro cyklisty. Autonomní, ergonomická, chytrá, pohodlná, znovupoužitelná.

 

Řídící jednotka vesty díky akcelerometrům a gyroskopům využívá komplexní algoritmus, který sleduje pohyb cyklisty. Detekuje nehodu a airbag automaticky nafoukne během 80 ms, aby ochránil hrudník, krční páteř a záda cyklisty před dopadem na zem.

 

 

Nejen městem bezpečně

 

Cyklistům nejen ve městě hrozí jedno z největších nebezpečí při kontaktu s jedoucím vozidlem. Ten končí ve většině případů tragicky. Proto speciálně pro ně vznikla vesta s názvem B’Safe. Pokud jde o elektroniku, nejobtížnějším úkolem pro konstruktéry bylo z analýzy tisíců dat a simulace stovek pádů vytvořil algoritmus schopný odlišit normální pohyby cyklistů od nehody. Systém se skládá ze dvou senzorů. Prvním je CDU senzor umístěný uvnitř vesty, ten analyzuje pohyb cyklisty podobně jako v moto provedení (GPS, gyroskop a akcelerometr). Druhým je SDU sedlový senzor umístěný pod sedlem, ten „hlídá“ nárazy. Pokud je detekován náraz nebo abnormální pohyb, oba senzory spolu komunikují, analyzují situaci a v případě potřeby aktivují airbag. Ten se nafoukne a podle velikosti vesty a objemu airbagu „obejme“ jezdce ochranný od 14 do 28 litrů vzduchu. Airbag je vyroben z ultra odolného nylonu, který se během nafukování netrhá. Po každém nafouknutí se airbag automaticky vyfoukne a lze jej znovu použít. Vyzkoušeli jsme jej nikoliv při pádu, ale „staticky“. Drobný úlek, při zkoušce náš nejsilnější dojem, by byl při skutečném pádu přebit úlekem opravdovým. Zajímavým zjištěním byla na rozdíl od airbagu v autě dlouhá doba, kdy jsme byli obklopeni vzduchovým polštářem. Elektronický systém detekuje různé havarijní situace. První může nastat během jízdy rychlostí vyšší než 11 km/h, kdy kolo zasáhlo nebo bylo zasaženo významnou překážkou, či došlo ke ztrátě kontroly nad kolem (bez nárazu do kola). Druhou je stav po nárazu do kola stojícího v klidu a odhození jezdce z kola. Právě přítomnost druhého senzoru umístěného na kole je odlišností od motorkářského provedení, to vyhodnocuje nebezpečí pouze senzorem uvnitř vesty, a to od rychlosti vyšší než 25 km/h. Výrobce však nabízí i pro ně možnost druhého senzoru, a tím i vyšší stupeň ochrany. Vesta i senzor jsou systémově unikátní, před prvním nasazením je třeba je spárovat, což je velmi snadný úkol. Možné je spárovat několik sedlových senzorů s jednou vestou, to v případě využívání více kol jedním uživatelem, nebo s jedním senzorem spárovat libovolné množství vest. Životnost baterie senzoru je zaručena nejméně na pět let, kontrolu stavu nabití umožní malý magnetický senzor, který je součástí setu. Vesta má výdrž baterie 25 hodin jízdy, její systém je zcela automatický a šetří energii. Pokud je zapnutá a není detekován pohyb, dostane se do úsporného režimu, v něm vydrží sedm dní. Na nabití slouží přiložený USB kabel, baterii nabije například běžný počítač za tři hodiny. Výrobce doporučuje dobít vestu 1x týdně.

 

Zdraví versus cena? Raději jinak…

 

Vesta se dodává ve čtyřech velikostech S, M, L a XL, jsou z lehké a prodyšné tkaniny a lze si vybrat ze dvou barev: černé a signální zelené, obě doplněné o reflexní prvky. Z principu nemůže jít o lehkou sportovní vestu, ale její váha nijak jezdce nelimituje. Po nasazení (nutné je zapnout ji až do horní police jezdce, teprve pak zaručí správnou funkci) je patrná větší zátěž na pravé straně, kde je pyro patrona a senzor, po doplnění nezbytností jako jsou klíče, mobilní telefon a peněženka se poměr vyrovnává a za pár okamžiků jej jezdec přestane vnímat. Při jízdě nijak pohyb neomezuje, jak délka, tak průramky jsou zvoleny vhodně. Důležitý je samozřejmě správný výběr velikosti, každé odpovídá pyro patrona s příslušným objemem stlačeného vzduchu (S 14 litrů, L a XL 17 litrů, XL 28 litrů). Určena je pouze pro jedno použití, pak musí být vyměněna. Vesta se obléká na běžné cyklistické vybavení, ať jde v případě sportovního nasazení o dres, či městského provozu košili nebo tričko, a je možné přes ní nosit batoh i pláštěnku, pokud nejsou příliš těsné a nezabrání tak nafouknutí airbagu.

 

Systém funguje od -20 do 50 °C, pro cestovatele by mohlo být užitečnou informací, že vstup do letadla je s nimi umožněn, a to dokonce i na palubu. Helite má příslušný bezpečnostní certifikát zařazen přímo v IATA (Mezinárodní asociace leteckých dopravců). Mimo to si náhradní pyropatrony můžete pořídit i v zahraničí, zastoupení značky naleznete ve více jak 60 zemích světa.

 

Cena vesty je 17 940 Kč, pyropatrona = jeden pád, aktivace airbagu vyjde na 1530 Kč. Tady zřejmě nemá smysl klást otázku, zda je to málo či hodně, ve hře je daleko více. Jako základní argument lze poměřit cenu s měsíčním výdělkem a položit si otázku, zda polovina platu vyrovná dva týdny v nemocnici s případnými následky nehody bez vesty. Pokud by došlo k vážnějším poraněním, či události fatální, cena je v tom případě mimo jakoukoliv diskuzi. V Evropě dojíždí do zaměstnání 7 % obyvatelstva na kole. Kolo je nejbezpečnější způsob dopravy, i tak ale cyklisté tvoří celých 5 % všech úmrtí v dopravě. Z vážných zranění je v 40 % zastoupen hrudník a v 25 % páteř. V současné době se jedná o jedinou ochranu hrudníku a páteře. Legitimní otázkou se stává, zda helma není pouze základ?

 Veletrhy a akce bez omezení


Od 14. 3. 2022 již nejsou platná  žádná mimořádná opatření proti koronaviru vztahující se na konání veletrhů a dalších akcí na výstavišti. Zrušena tak byla i povinnost nošení respirátorů v uzavřených prostorech.

Veletrhy a další akce pořádané na výstavišti se tímto krokem vracejí do podoby, jak jsme je znali před pandemií. Těší nás rostoucí zájem vystavovatelů i návštěvníků o akce v letošní sezóně a věříme, že tento trend bude úspěšně pokračovat.

Přestože formální kontroly zmizely, výstaviště PVA EXPO PRAHA zůstává bezpečným místem, kde dbáme na zvýšenou hygienu a bezpečnost všech účastníků. Těšíme se na vás na nejbližších akcích!Kitzbüheler Alpen


 

Máte rádi hory, traily a dovolenou v sedle horského kola? Kitzbühelské Alpy jsou každoročně dějištěm významných událostí ze světa horské cyklistiky. Naše sympatické hostesky Vám rády na stánku Kitzbühelských Alp poradí. 

 

 

Více informací: www.kitzalps.comFLACHAU


 

Chystáte se v létě na dovolenou do Rakouska? Zastavte se na stánku Flachau Tourismus. Rádi Vám poradíme s aktivní dovolenou pro celou rodinu. Těšíme se, že se stavíte. 

 

 

Více informací: www.flachau.comCyklisté vítáni


 

Cyklisté vítáni je celonárodní certifikační systém, který z pohledu cyklistů prověřuje nabídku a vybavenost stravovacích a ubytovacích služeb, kempů a turistických cílů. Certifikace obsahuje standardy srovnatelné se systémy jako Bett & Bike v Německu nebo RADfreundliche Betriebe v Rakousku. V České republice má certifikaci na starosti Partnerství, o.p.s. Vybírá vhodné objekty a pravidelně je kontroluje. V databázi se tak nachází více než tisíc certifikovaných zařízení po celé České republice.

 

Pro návštěvníky veletrhu budeme mít na stánku k dispozici zdarma Mapu dálkových cyklotras v ČR, oficiálního Cykloprůvodce po Labské stezce nebo trhací mapy Moravských vinařských stezek.

 

Naše společnost se jmenuje Partnerství o.p.s.

Rozvoji šetrných forem cestovního ruchu se věnujeme již více než 20 let. Za tu dobu jsme nasbírali řadu zkušeností na stážích v zahraničí, především ale pravidelně a rádi vyjíždíme přímo do terénu. Stojí za námi konkrétní výsledky jako Moravské vinařské stezky, síť certifikovaných ubytovacích zařízení Cyklisté vítáni nebo metodika o zásadách interpretace přírodního dědictví pro činnost návštěvnických středisek chráněných oblastí.

 

 


Vyberte si z naší nabídky cykloturistických produktů:

Dálkové cyklotrasy 

https://www.cyklistevitani.cz/Prehled-cyklotras
Myšlenku udržitelného rozvoje v cestovním ruchu podporujeme rozvojem dálkových cyklotras, jako jsou zelené stezky Greenways a mezinárodní trasy EuroVelo. Více informací >>> http://www.partnerstvi-ops.cz/dalkove-cyklotrasy


Labská stezka 

https://www.labska-stezka.cz/
Patří k nejpůvabnějším a nejzábavnějším cyklotrasám v Evropě. V České republice nabízí přibližně 370 kilometrů dobrodružství, úrodných nížin, horských a podhorských údolí a historických obcí. Více informací >>> http://www.partnerstvi-ops.cz/labska-stezka

Moravské vinařské stezky 

https://www.vinarske.stezky.cz/
Náš dlouhodobý projekt ochrany kulturního dědictví a rozvoje vinařské turistiky na jižní Moravě. Od roku 1999 jej realizujeme ve spolupráci s 280 vinařskými obcemi a mnoha dalšími partnery. Více informací >>> http://www.partnerstvi-ops.cz/moravske-vinarske-stezky

Certifikace Cyklisté vítáni

https://www.cyklistevitani.cz/
Zviditelněte svoje turistické zařízení. V systému certifikace ubytovacích zařízení Cyklisté vítáni sdružujeme více než tisíc objektů po celé České republice. Zelenobílé logo s usmívajícím se kolem naleznete v cyklistických průvodcích i turistických mapách (ShoCart,). Přidejte se k nám! Více informací >>> http://www.partnerstvi-ops.cz/certifikace-cykliste-vitani

 

Sčítáme cyklisty a naše data vyhodnocujeme

Věnujeme se také sčítání cyklistů scitace.cz a zobrazení dat na mereninavstevnosti.czMilovníci cyklistiky, pomáhejte pohybem na kole!


 

Věděli jste, že váš pohyb na kole můžete proměnit v dobrý skutek? Stačí si stáhnout aplikaci EPP Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ. Ta funguje jako klasický sport tracker, ale kromě toho, že měří váš cyklistický výkon, generuje body. Body pak můžete přiřadit charitativní projektům, které v aplikaci najdete. V minulosti se pomáhalo například nákupem tricyklů handicapovaným sportovců, kol do dětských domovů nebo příspěvkem na vybavení a přípravu pro malé cyklisty.

 

Více na www.pomahejpohybem.czRocky Mountain, Fidlock a Bungi Bungi – to jsou 3 hlavní taháky firmy BIKEACTION


 

Poprvé na veletrhu For BIKES 2022 se představí novinka na trhu v ČR – ultralehká dětská kola Bungi Bungi.

 

Holandská ultralehká dětská kola mají jistě co nabídnout. Mezi hlavní vlastnosti značky Bungi Bungi patří nízká váha, řemenový pohon, moderní barvy a co Vás potěší nejvíce, je doživotní záruka na rám a vidlici. Všechna kola včetně odrážedel vypadají velmi dobře a díky řemenovému pohonu jsou nenáročná na údržbu. V nabídce najdete kromě odrážedel také 14“, 16“, 20“ a 24“ kola s třírychlostním řazením shimano nexus.

 

Více informací o značce Bungi Bungi najdete na www.bikeaction.czDopravní omezení v oblasti Letňan


 

Vážení návštěvníci veletrhů v areálu PVA EXPO PRAHA,

 

věnujte pozornost této informaci ohledně dočasného omezení dopravního provozu v ulici Tupolevova.

 

Z důvodu rekonstrukce v úseku Beranových – Veselská bude dopravní režim v oblasti Letňan řešen následovně: provoz ve směru od Čakovic směrem k areálu PVA EXPO PRAHA Letňany bude po celou dobu trvání rekonstrukce bez omezení, ale v opačném směru - do Čakovic - bude provoz umožněn pouze autobusům MHD a cyklistům, pro ostatní dopravu je vyznačena objízdná trasa po komunikacích Beranových a Veselská.

 

Termín rekonstrukce: 1. 3. – 10. 4. 2022. Více informací na opravujeme.toBeseda s "ultrapakem" Danem Polmanem


 

Krátké povídání a beseda o ultracyklistice a první české účasti na 9100 km dlouhém závodě Red Bull Trans Siberian Extreme, který ho čeká v červnu 2022. Po besedě následuje autogramiáda knih. Více o Danovi Polmanovi najdete na jeho sociálních sítích a na webu www.danielpolman.com

 

 

Novopacký vytrvalec Dan Polman byl na základě výsledků z posledních let vybrán z více než padesáti uchazečů mezi patnáctku šílenců, kteří se budou moci postavit 21. 6. 2022 na start Red Bull Trans Siberian Extreme. Závod vedoucí z Mokvy do Vladivostoku překonává 9100 km a 77 000 m převýšení. Závodníci projíždí čtyřmi klimatickými zónami a sedmi časovými pásmy. Trasa je rozdělená do patnácti etap (respektive patnácti po sobě jdoucích ultramaratonů): 350 km, 378 km, 693 km, 331 km, 313 km, 614 km, 611 km, 255 km, 584 km, 1056 km, 447 km, 660 km, 1363 km, 689 km a 757 km. Každá etapa má své limity na dojetí, do každé z nich startují závodníci společně a čas v cíli se jim počítá do celkového času závodu. Systém je tedy stejný jako například na grand tours. Jak si závodníci vedou, bude možné sledovat on-line na stránkách závodu.

 Na veletrh již bez certifikátu!


 

Důležitá změna!! Veletrhy jsou nyní přístupné bez prokazování bezinfekčnosti týkající se koronaviru. Tento krok znamená mnohem větší komfort jak pro naše návštěvníky, tak vystavovatele. Zároveň věříme, že je to signál oznamující blížící se konec koronavirové pandemie, na který všichni netrpělivě čekáme. 

 

I bez kontrol certifikátů zůstávají naše veletrhy bezpečným místem, kde dbáme na zvýšenou hygienu, dezinfekci či rozestupy účastníků. Těšíme se na vás na veletrhu, který již proběhne ve zlepšené atmosféře, bude se těšit většímu zájmu návštěvníků i vystavovatelů a přinese potřebný restart veletržních příležitostí.Ondřej Cink je cyklistickým králem!


 

Ondřej Cink, jednatřicetiletý biker polské stáje Kross Orlen Cycling Team, byl vyhlášen Králem české cyklistiky za rok 2021. V anketě Českého svazu cyklistiky, jejímž generálním partnerem je společnost ČEZ, porazil fourcrossaře Tomáše Slavíka a silničáře Zdeňka Štybara.

 

Nový král cyklistiky doufá, že ta nejlepší sezona kariéry ho teprve čeká. „Chci ještě výkonnost posunout a k úspěchům ve Světovém poháru přidat medaili z mistrovství světa,“ prozradil Cink, jenž v uplynulých dnech prodloužil s polským týmem Kross Orlen smlouvu až do konce olympijské sezóny 2024.

 

Kromě koruny pro krále se Cink může těšit i na nový automobil. Generální partner Českého svazu cyklistiky, společnost ŠKODA AUTO, mu zapůjčí k užívání plně elektrický model Enyaq iV. Aquapalace Praha jej navíc obdaruje VIP členstvím v hodnotě 100 000 korun.

 


Druhé místo v anketě ČEZ Král cyklistiky 2021 obsadil úřadující mistr světa ve fourcrossu Tomáš Slavík, třetí skončil silničář Zdeněk Štybar, jenž dojel sedmý v silničním závodě na mistrovství světa v Belgii.


Slavnostní vyhlášení proběhlo v Kongresovém sále PVA EXPO PRAHA Letňany, diváci ho mohli sledovat v přímém přenosu na kanálu ČT Sport. Pořadatelem akce byl cyklistický veletrh FOR BIKES.

 

Výsledky – ČEZ Král cyklistiky 2021:

1. Ondřej Cink (MTB – cross country)

2. Tomáš Slavík (MTB – fourcross)

3. Zdeněk Štybar (silnice)

 

Absolutní vítězové jednotlivých disciplín:
Silnice:                                 
Zdeněk Štybar
MTB:                                     Tomáš Slavík
Dráha:                                 Radovan Štec
Cyklokros:                           Kristýna Zemanová
BMX:                                    Eliška Bartuňková
Trial:                                   Tomáš Vepřek
Sálová cyklistika:                Jakub Mašek
Handicapovaní cyklisté:      Patrik Jahoda
Junior roku:                         Radovan Štec
Juniorka roku:                    Gabriela Bártová
Síň slávy:                            Čestmír KalašPředprodej vstupenek zahájen!
HOT WHEELS PUMPTRACK NA FOR BIKES 2022


 

Pro letošní ročník veletrhu FOR BIKES 2022 budeme připraveni ve spolupráci s VSA Xtreme s modulárním pumptrackem v barvách Hot Wheels. Jedná se o zcela nový single ring pumptrack od výrobce Parkitect. Kromě testování dětských kol se v této zóně můžeš těšit na ukázky profíků a také soutěže o parádní ceny v průběhu všech dnů veletrhu.

 PŘÍMÝ PŘENOS ČT SPORT 3. 2. 2022
LYŽE, KOLO POD STROMEČEK


 

Nenechte si ujít 2. ročník předvánočního výprodeje lyží, kol a sportovních potřeb. Lyžování v zimě i cyklistika v létě jsou nejrozšířenější volnočasové aktivity v České republice a Kolo pod stromeček je ideální příležitost k výběru sportovního dárku. V nabídce zde bude i velký výběr oblečení, obuvi a doplňků.

 

 

www.kolopodstromecek.cz

 Těšíme se na Vás na veletrhu FOR BIKES 2022
Podzimní nabídkou pro cyklisty a bajkery konkuruje Česko evropským cyklo velmocem


 

V České republice je asi čtyřicet tisíc vyznačených cyklotras o celkové délce zhruba 8800 km a 55 bike nebo trail parků, z nich zhruba třetina splňuje požadavky i té nejnáročnější zahraniční klientely. Pokud k tomu přičteme mírný ráz českých pohoří a příjemné teploty konkuruje Česko jako podzimní cyklistická destinace i takovým cyklo velmocím, jako je Itálie nebo Rakousko.

 

„Česká republika má kompletní podzimní cyklo nabídku, od dálkových cyklotras až po špičkové traily nebo bike resorty, zasazené do krásné přírody, obklopené lázněmi a historickými památkami. Z toho pohledu splňuje vše, co si mohou domácí i zahraniční cyklo turisté přát,“ říká Jan Herget ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism a doplňuje: „Na čem bychom měli ještě zapracovat, je bezpečnost na silnicích, kde jsme v porovnání s jinými státy ještě pozadu.“  

 

V letošním roce se agentura CzechTourism podílela na tvorbě hned několika cyklo pořadů pro Českou televizi. Jde o seriál Po trailech přes hory, Cyklotoulky a Českem nejen za sportem. Inspirativní pořady nejen o cyklistice shlédlo už přes milion a pul diváků.


Součástí podpory cyklo a mountainbiku je také spolupráce na sportovních akcích. V roce 2021 jde na propagaci České republiky v rámci cyklo eventů (např: SP horských kol 2021, Kolo pro život, Závod Míru, Enduro Race 2021, Metrostav handy cyklo maraton 2021 a další) zhruba 1, 6 milionu korun.


Cykloturistika a mountainbiking je součástí produktu aktivní turismus, který Česká centrála cestovního ruchu využívá při propagaci České republiky v zahraničí. K aktuálně probíhajícím zahraničním marketingovým aktivitám patří online a tisková kampaň na téma Stezka Železné opony ve Skandinávii a zemích Beneluxu, jejíž cílem je představení české části dálkové cyklostezky Eurovelo 13 s veškerými službami a atraktivními místy v její blízkosti. V přípravě jsou press tripy pro média z Francie a Beneluxu do libereckého sklářského regionu s MTB výlety a návštěvou sklárny vyrábějící trofej Tour de France nebo představení bike parků, originálních MTB tras a trailů formou společného putování české top bikerky Terezy Votavové a přední švédské cyklo influencerky Jessicy Clarén s její novinářskou družinou v kombinaci s odpočinkem v horských lázních.

 

Zdroj: CzechTourism

 Závěrečná zpráva FOR BIKES 2022

 

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje